איך בוחרים ציוד קמפינג?

כשחושבים על מחנה בחיק הטבע, ביער, בים או ליד איזה נחל, זה נשמע רומנטי. חלום יפה של טבע ושלווה, הרפתקאות מיוחדות וחוויות לספר לכולם. אבל בפועל, כדי שטיול קמפינג יהיה מוצלח, אנחנו צריכים ציוד איכותי. אז איך בוחרים מזרנים, גזיה או אוהלים לקמפינג?

במאמר קצר זה נתמקד בדברים הכללים עליהם צריך לתת את הדעת כאשר ניגשים לבחור ציוד קמפינג שישרת אתכם כמו שצריך. עם הציוד הנכון והמתאים הסיכוי שלכם באמת ליהנות מהיציאה לחיק הטבע ללילה, שניים או יותר, עולה בצורה משמעותית, כי מה שבטוח – עם ציוד פחות טוב יהיה לכם פחות נעים, פחות קל, ופחות מהנה.

חובה לדעת כשבוחרים ציוד קמפינג:

  • החשיבות של המשקל – אחד הדברים החשובים ביותר, אולי שני רק לאיכות הציוד, זה המשקל שלו, והאמת היא שחלק מציון האיכות של ציוד קמפינג כולל את הקריטריון הזה. הסיבה פשוטה למדי – לרוב בקמפינג יש לצעוד, לעיתים טרק רציני של כמה שעות, עם כל הציוד על הגב. לכן חשוב שהוא יהיה קל לנשיאה.
  • קומפקטי – לא רק המשקל משחק תפקיד, הרי שכדי לשאת את הציוד אתם רוצים שהוא יהיה קומפקטי וקל לנשיאה, ואפילו עדיף – קל לאיסוף והתאמה בתוך התיק שלכם. לכן חשוב שהוא יהיה קומפקטי עד כמה שניתן, מבלי לוותר על הנוחות.
  • קלות בשימוש – יש ציוד שמסובך להפעיל או להרכיב, ויש ציוד שקל לעבוד איתו. הדוגמה אולי הטובה ביותר היא של אוהלים לקמפינג, שמעבר למשקל נמוך ומארז נוח לנשיאה, יכולים להיות גם קלים מאוד להרכבה ולפירוק.

איזה ציוד חשוב לזכור?

רשימת הציוד החובה לקמפינג מורכבת בצורה נכונה יותר כאשר יודעים איזה סוג קמפינג עומד לפניכם. אתם צריכים לדעת את מזג האוויר (גשם או לא גשם, טמפרטורה ביום ובלילה), האם יש גישה למים נקיים, גישה לחשמל, למטבח, וכמה צריך לצעוד לפני שמתמקמים במחנה.

ובכל זאת, אפילו שטיולי מחנאות שונים דורשים ציוד שונה, כמעט תמיד חובה שיהיה לכם פנס ראש או לפחות פנס רגיל חזק למדי, ציוד עזרה ראשונה בסיסי, וכמובן מי שתיה נקיים.

אולי יעניין אותך גם

כללי
איך בוחרים ציוד קמפינג?

כשחושבים על מחנה בחיק הטבע, ביער, בים או ליד איזה נחל, זה נשמע רומנטי. חלום יפה של טבע ושלווה, הרפתקאות מיוחדות וחוויות לספר לכולם. אבל

קרא עוד »
דילוג לתוכן