מסלול הליכה בצפון – 5 מסלולי הליכה מומלצים

הקיץ הגיע וזוהי העונה המושלמת לטיול משפחתי בצפון הארץ. מסלול הליכה בצפון הארץ הוא מושלם לעונת הקיץ בגלל שהקיץ בצפון הרבה יותר רגוע מקיץ במרכז הארץ, ובוודאי על פני קיץ בדרום הארץ. במאמר זה ריכזנו עבורכם מסלולי הליכה מומלצים בצפון, וכן גם מסלולי אופניים בצפון. מוכנים? התחלנו

  1. שמורת הטבע תל דן – מי שמחפש מסלול הליכה בצפון שיהיה מותאם גם בעבור ילדים ימצא את מבוקשו בשמורת הטבע תל דן. בשמורה זו ניתן למצוא פלגי מים שבהמשך הופכים לנחל דן; הנחשב לגדול ולחשוב מבין מקורות הירדן. שפע המים באזור (אשר מקורם מן החרמון) היוו את המקור להתפתחותה של העיר המקראית דן שהייתה חלק ממלכת ישראל. טיול בשמורת הטבע דן לוקח כחצי יום ומתאים בכל עונות השנה.
  2. מסלול הבוסתנים – שמורת מצוקי האון – מסלול הליכה בצפון קליל ומעגלי באורך של קילומטר, ובו ניתן לצפות בנוף מרהיב לכינרת. מסלול הבוסתנים מתחיל במצפה שלום הסמוך לכפר חרוב ובו ניתן לצפות לצד הכנרת גם בהרי הגליל הנהדרים, וממנו לצאת לטיול קצר בשמורת מצוקי און, בה ניתן למצוא בוסתני פרי, נביעות מים ופריחות ייחודיות. מומלץ לבקר בשמורה זו באביב, בחורף או בסתיו על מנת ליהנות מן הפריחות היפהפיות שניתן לראות באזור, אך גם בקיץ ביקור בשמורה הוא חוויה כיפית לכל המשפחה.
  3. שביל הגולן – שביל הגולן מתאים למי שמחפש מסלולי אופניים בצפון והוא נמשך לאורכם של 120 ק"מ המתחילים בחרמון ומסתיימים בעין תאופיק אשר בדרום הגולן. רובו של השביל מותאם לרכיבת אופניים והוא נמצא כעת בשלבי סיום לקראת התאמתו באופן מלא לרכיבה.
  4. רוג'ום אל הירי – רוג'ום אל הירי הוא אחד מן האתרים הארכיאולוגיים המרשימים ביותר בארץ ופירוש שמו הוא "גל האבנים של החתול". ברוג'ום אל הירי ניתן למצוא שלוש חומות אבן המקיפות זו את זו במעגלים כאשר מסביב משתרעים מישורי הבזלת של רמת הגולן. מדובר במעגל אבנים קדום שנחשף לאחר מלחמת ששת הימים וניתן למצוא באזור דולמנים רבים – מבני קבורה של נוודים מתקופת הברונזה. זהו מסלול הליכה בצפון בדרגת קושי גבוהה והטיול בו לוקח עד כחצי יום והוא מומלץ ביותר בעבור מי שרוצה לשלב לצד הליכה ואתגר גם נופים יפים, היסטוריה וארכיאולוגיה.
  5. אחו נוב – אחו נוב נקרא גם בשם הרשמי "שמורת טבע אירוס הביצות" והוא שוכן בדרום רמת הגולן בין נוב לחיספין. אחו נוב משתרע על פני 763 דונמים וניתן למצוא בו 400 (!) מינים שונים של צמחים ופרחים. באחו נוצרה ביצה בשל מספר סיבות – ניקוז מים לא סדיר, שיפוע מתון, משקעים רבים שהצטברו בה וזרימה עילית רבה. כמו כן ניתן למצוא בשמורה זו את הנרקיס המצוי ואירוס הביצות, כמובן. זהו מסלול הליכה בצפון מותאם לילדים מכיוון שהוא מעגלי וקליל, ובעונת החורף ניתן לחזות בשמורה בפריחה יפייפיה.

אולי יעניין אותך גם

דילוג לתוכן