מסלולים שכדאי להכיר בסביבת נחל אל על

האביב עוד רגע כאן וכבר מרגישים את זה באוויר; הגשמים נחלשים ונעלמים, השמש מגיחה מבעד לעננים ומזג האוויר מתחמם לאיטו. בקרוב מאוד יגיע הזמן להעמיס הכל על הרכב ולצאת לטייל, לגלות את הפינות הקסומות שיש למדינה הקטנה שלנו להציע, ובעיקר בצפון הארץ הירוק והפורח. בין השמורות, הנחלים האטרקציות נמצא נחל אל על שנחשב לאחת מנקודות העניין האהובות ביותר בצפון, ועליו אנחנו הולכים להרחיב כעת.

נחל אל על – ארבע דרכים לטייל בו

הסיבה שבגללה נחל אל על הפך פופולארי כל כך, היא שיש לא פחות מארבע דרכים לטייל וליהנות ממנו, כך שכל אחד יכול!

  • חצי הנחל הדרומי – זהו מסלול בדרגת קושי בינונית שמתחיל בחנייה שסמוך למושב אלי-עד, וממשיך עד למפל הלבן ובחזרה. אורכו של המסלול 3 קילומטרים והוא משלב עלייה מתונה אך ארוכה. המסלול מתאים לאלו שנהנים מאתגר בטיול שלהם.
  • חצי הנחל הצפוני – מדובר במסלול קצר יותר שמתחיל בחניון המפלים, ממשיך עד למפל השחור ובחזרה. אורכו קילומטר וחצי ובסופו של עלייה קצרה, אך חדה.
  • מסלול הנחל – 4.5 קילומטרים שמתחילים בחניון המפלים במושב אבני איתן וממשיך עד לחנייה הסמוכה למושב אלי-עד. המסלול אינו מעגלי כך שמומלץ לפנות לו זמן אם רוצים לעשות אותו בהליכה, או שני רכבים.
  • מסלול הנחל המעגלי – מדובר במסלול הנ"ל, עם תוספת קטנה של שלושה קילומטרים לאורך הגדה המזרחית של נחל אל-על – מדובר בהליכה ארוכה יותר, נכון, אך אין צורך בשני רכבים שכן המסלול מעגלי ומוביל בסופו של דבר לנקודת ההתחלה.

אל תשכחו להגיע מוכנים

מזג האוויר מתחמם ונכון כי נחל אל על תמיד צונן וקריר, אבל זה לא אומר שלא צריך להגיע מוכנים; עם נעליי הליכה, מספיק מים לשתייה וכמובן נשנושים לדרך. חשוב לציין שחלק מהדרך הינה מסלול מים בצפון כך שמומלץ להביא גם נעליים להחלפה, וליהנות מהאטרקציה בעיקר אם אתם מגיעים עם ילדים. זהו פן נוסף ומהנה במיוחד שיעשה את הילדים מאושרים ונרגשים, ולכם יעניק כמובן כמה דקות של שקט ושלווה. טיול מהנה!

אולי יעניין אותך גם